Wino, dobra kuchnia, relaks
Józefa "Ziuta" Pawlik - malarka-amatorka PDF Drukuj Email

17

Urodziła się w 1939 roku w Suchorzowie. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła dopiero na emeryturze. Maluje od 2003 roku, a jej obrazy zdobyły już wielu sympatyków i znajdują się w licznych zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

kwiat-paproci    papryki-na-desce

Od przejścia na emeryturę malarstwu poświęciła się bez reszty. Maluje na płótnie, szkle, porcelanie. Najchętniej używa pasteli i farb olejnych. Maluje odważnymi pociągnięciami pędzla, stosuje szeroką paletę barw: od ostrych, jaskrawych po subtelne, stonowane, pastelowe. Świat pokazuje taki, jaki chciałaby żeby był - kolorowy i radosny, pełen słońca, optymizmu, bardzo indywidualny.

taniec-tulipanow     kubek-zwatpienia

W swoich obrazach najczęściej przedstawia tematy związane z krajami i miejscami, które odwiedziła lub z którymi jest związana emocjonalnie. Najbliższe jej wątki to: "Moja Afryka", "Pustynie Świata", "Kalifornijski Park Narodowy Yosemite", "Grand Canyon", "Elbrus i Rosja", "Piękno konia", "Impresjonizm w malarstwie", martwa natura, pejzaż, "Kwiaty Świata" i pastisze starych mistrzów.

kobiety-z-woda     walka

Jedne tematy traktuje bardzo realistycznie, inne w sposób dziwny, surrealistyczny, czasem zupełnie abstrakcyjny. Maluje w różnych technikach i stylach, bardzo ekspresyjnie a jej obrazy zawsze pozostawiają na widzach niezapomniane wrażenie.

grand-canyon    ogrod-w-argenteuil

Chętnie uczestniczy w licznych malarskich wystawach zbiorowych i indywidualnych (autorskich) oraz plenerach.

11

 

Więcej informacji na stronie malarki: www.jzpawlik.pl

 
All Days407586
Użytkowników: 0
Gości: 7
Zamknij okno

Zaloguj się